loading
header-background

Blog

Gelinlik ve Damatlık Seçerken 10 Özel Öneri
Gelinlik ve Damatlık Seçerken 10 Özel Öneri

Gelinlik ve Damatlık Seçerken 10 Özel Öneri

1) Ismarlama: Hazır bir gelinlik sizin üzerinize göre yapılmasına rağmen yine de 3-4 prova gerektirebilir. Zira fazla uğraştırmayacak bazı değişiklikleri de yaptırabilirsiniz.

2) Butikten: Eğer gelinliğinizi bir butikten seçerseniz sizin üzerinize oturtmak için bir iki prova yeterli gelecektir.

Vücut tipine göre model…

3) Uzun boyluysanız: Gelinliğinizin eteğini dilediğiniz kadar uzun tutabilirsiniz. Dökümlü bir kumaş seçerseniz gelinliğinizin içinde bir kuğu gibi görüneceksiniz. Uzun boylularda etek geniş ve zengin tutulmalıdır.

4) Ufak tefekseniz: Romantik, korseli ve dar gelinlikler tam size göre. Üst, korse gibi beli sararak bedene oturacak. Eteği dökümlü kumaştan dar olup, arkada toplanan ya da uzayan modeller minyon yapıdakiler için ideal. Sizi bastıracak çok kabarık ve kat kat etekli modellerden kaçının.

5) İnce belliyseniz: İnce belinizi ve küçük göğüslerinizi iyi değerlendirecek bir model seçmelisiniz. Amazon tarzı modellere yönelin. Bedeni korsajlı oturtulmuş göğüsleri yukarıya doğru iterek taşıyan, eteği kabarık ve arkası zenginleşerek uzayan bir model size uyacaktır.

6) Zayıfsanız: Sıska denecek kadar ince olanlar kat kat eteklerle zengin formları seçebilirler. V biçimindeki dekolteler de göğüslerin küçüklüğünü iyi saklar.

7) Topluysanız: Dökümlü kumaşlardan bedene oturtulmuş dar modelleri tercih etmelisiniz. Klasik modeller de size gider. Yani beden oturtulmuş, etek geniş ve kabarık. Omuzları açıkta bırakıp ince askılarla tutturulan korsajlı beden ve yarı uzunluktaki kollar, toplu olanlar için idealdir. Hem daha uzun hem de daha ince gösterir. Korsajlı bedenin önü sivrilerek karına doğru uzatılırsa, göbeği de gizleyebilirsiniz.

8) Kollarınız çok ince ise: Gelinliğinizi kolsuz yaptırıp uzun eldivenler kullanabilirsiniz.

9) Omuzlarınız güzelse: Omuzları tamamen açıkta bırakan ve derin sırt dekoltesi olan bir model seçebilirsiniz.

10) Uzun bir boynunuz varsa: Bedeni büstiyer tarzında olan ya da omuzdan askılı olup sırtı açıkta bırakan bir model seçebilirsiniz.

Rezervasyon Arkaplan Görseli
Rezervasyon Dekorasyon

Güzel Bahçe Davet

Lütfen organizasyon için formu doldurun.
Haber bültenimize abone olmayı unutmayın!